Варіанти налаштування балансу грунту металошукачів

Варіанти налаштування балансу грунту металошукачів

Аналіз стану грунту має важливе значення в процесі металлопоиска, тому що ідеально чистих грунтів не існує і будь-який елемент або характеристика роблять вплив на якість сигналів від пошукової котушки. Вміст мінеральних солей підвищують електропровідність грунту, магнітно-насичені грунти створюють перешкоди при скануванні, наявність каменів і заліза в грунті створюють неправдиві сигнали. Крім того, сигнали у вологому і сухому грунті відрізняються один від одного, міняючи чутливість металошукача навіть на тій же самій ділянці. Усе це знижує результативність пошуку у разі, якщо не робити ніяких заходів по боротьбі з мінералізацією грунту.

4 варіанти налаштування грунту залежно від рівня металошукача

Навіть бюджетні моделі металошукачів початкового рівня, наприклад, Garrett Ace 250, мають вбудовану функцію налаштування грунту Ground Balance, яка активізується при включенні. У таких детекторах користувач не має можливості регулювати цей параметр, йому залишається тільки довіритися своєму приладу і набути усередненого значення мінералізації. Це дуже зручно для новачків в металлопоиске, оскільки не треба поглиблюватися в налаштування і досить просто включити прилад і починати сканування. Проте з часом цього ставати недостатньо і для збільшення ефективності пошуку потрібно додаткові налаштування приладу, у тому числі необхідність регулювання балансу грунту. Напівпрофесійні металлодетекторы забезпечені в основному автоматичним регулюванням балансу грунту Automatic Ground Balance, яку необхідно настроїти перед проведенням пошукових робіт.

Спершу треба знайти чисту ділянку і переконатися, що в нім немає залізних предметів, що необхідно для виключення погрішностей налаштування. Після включення детектора треба натиснути кнопку балансу грунту і запустити процес налаштування, а потім плавно наблизити пошукову котушку до землі на відстань 5 сантиметрів і відвести назад приблизно на 30 см Таким чином металошукач починає розуміти різницю між нульовим і реальним значенням мінералізації, при завершенні процесу прилад повинен видати звуковий сигнал про успішність налаштування.

Ручним налаштуванням балансу грунт Manual Ground Balance володіють професійні металлодетекторы, які мають можливість тонкого регулювання показників мінералізації грунту. Найчастіше цим способом коригується значення, отримані шляхом автоматичного налаштування грунту. Цей варіант призначений для установки найточнішого значення балансу грунту і досягнення граничної глибини виявлення. Ручне налаштування застосовується для встановлення максимальної чутливості при пошуку на невеликих ділянках.

Також цей метод підходить для грунтів з великим змістом дрібного металломусора. На практиці налаштування здійснюється шляхом підняття і опускання пошукової котушки і одночасного обертання регулятора балансу грунту, до тих пір, поки не зникне звуковий сигнал.

Деякі моделі металлодетекторов мають просунутий варіант налаштування балансу грунту - Automatic Tracking Ground Balance, який відстежує стан грунту в режимі реального часу прямо під час сканування. Такою функцією забезпечуються дорогі професійні прилади, які самостійно визначають стан грунту і користувач навіть не помічає цих змін. Один з таких приладів - Minelab X - Terra 705, який забезпечений трьома режимами налаштування грунту, у тому числі і режимом відстежування. Стежаче автоматичне налаштування балансу грунту забезпечує максимальну чутливість детектора по усій глибині виявлення, виключаючи пропуск цілей і неправдиві спрацьовування.

←  Подорожі з металошукачем на плечі Нові металошукачі Garrett  →
Оставить комментарий

Пока нет комментариев.

captcha