Поліпшити глибину пошуку металошукачем і заощадити гроші?

Поліпшити глибину пошуку металошукачем і заощадити гроші?

Навряд чи сьогодні у вас вийде знайти поблизу від більш-менш великого населеного пункту перспективне для пошуку з металошукачем містечко, де ще не пробіглися натовпи наших колег по захопленню. Ну, якщо і не натовпи, так хто-небудь та все одно вже встиг на цікавому місці до вас побувати.

В той же час не можна заперечувати, що з року в рік в полях, які вважаються вибитими мало не в нуль, фартові шукачі, частенько новачки в хобі, піднімають дуже гідні знахідки. Причому іноді це навіть не одиничні цінні монети, металопластика або предмети побуту, а цілі комплекси, тобто клади.

От як так стається?

Поле, яке, як виражаються самі шукачі, хожено-перехожено, бито-перебито, там і радянську-то монету зачепити вважається за радість, і тут - бах ! - зарулює на нього який-небудь новачок і на першому ж сигналі вихоплює монетний клад.

Можна, звичайно, поміркувати на тему, чому так відбувається, поговорити про вплив сільгоспробіт, того ж щорічного перепахування, не забути про чинник удачі, а також про різницю у функціональності, характеристиках - словом, в пошукових можливостях металошукачів, ну і багато про що ще.

І усе це об'єктивно має місце бути!

Але, як намздається, окрім дійсно не залежних від нас причин, про деяких з яких ми згадали вище, є і дуже навіть залежні. Все-таки, на перше місце тут потрібно ставити людський чинник, а конкретно йдеться про різницю в підходах до пошуку.

Багатьом не раз доводилося спостерігати на виїздах таку картину, а може і за самим собою теж помічати чогось таке: один носиться по полях, як обшпарений, котушка мало не зі свистом розтинає повітря, інший цю саму котушку сантиметрах в п'ятнадцяти-двадцяти від поверхні землі тримає при махах. У третього при проводках котушкою пропусків - білих плям більше, ніж ділянок, над якими котушка пройшла.

Знайома картинка?

Ще додам, є індивіди - і таких, насправді, не так вже мало - що щиро вірять, що досить лише купити дорогий професійний прилад, і все, тепер усі клади - його! Ну а як же? Адже у нього крутий металошукач, який повинен сам шукати цінні артефакти. Тобто деякі не спромагаються і посібник до металошукача толком прочитати.

В результаті ухитряються так перемудрувати з налаштуваннями, що прилад здатний побачити хіба що велику монету, впритул притиснуту до котушки або, навпаки, видає купу неправдивих спрацьовувань при кожному маху. Список наших помилок, як ви розумієте, може бути дуже довгим. Так що поза всяких сумнівів - багато, дуже багато знахідок нами пропущені з тих або інших причин.

При цьому, факт: вершки дійсно давно зняті, тобто велика частина легко доступних, порівняно неглибоко залягаючих цілей, що дають чіткий, однозначно корисний сигнал на будь-якому металошукачі, вже викопана.

Тому нарікання любителів приладового пошуку на повсюдну "битість" полів не дивують, бо реальні підстави для цього є.

Як бути? Що робити?

Та ніби як порядок дій очевидний: вперед, до незвіданого, тобто від'їжджати чимдалі від місць населених, шукати урочища, до яких і на підготовлених позашляховиках не в раз проб'єшся. 

Правда, таких розумних - кожен третій, якщо не другий. Крім того, далеко не у усіх є можливість поїхати на декілька днів в глушину, щоб відшукати заповітне небите урочище.

Та і чи потрібно?

Адже для дуже і дуже багатьох прибічників нашого хобі приладовий пошук - це просто спосіб цікаво і з користю провести вихідний день на природі. Людям зовсім не в кайф забиратися в неходжені нетрі в гонитві за примарним фартом.

Може, купівля потужного, самого навороченого приладу - це вихід?

Ну, в принципі, так, варіант! Особливо, якщо ви упевнені, що вам буде під силу з таким металошукачем розібратися і використати його максимально ефективно. Тоді, безперечно, переваги перед основною масою шукачів у вас з'являться.

Але, знову-таки, придбати більш просунутий сучасний металошукач професійного рівня, та ще і, в ідеалі, набір з декількох котушок до нього - не кожному по кишені. І чи захочеться витрачати час на освоєння такої техніки заради декількох виїздів в місяць? Не все ж вибираються на коп буквально, як тільки трохи час вільне з'явиться.

Одним з найбільш бюджетних варіантів рішення задачі буде купівля додаткової пошукової котушки до того металошукача, що у вас вже є. Відразу обмовимось, чудес чекати не варто, але при використанні котушки діаметру, відмінного від більшості стандартних котушок, шанси на успіх зростають. Пояснимо, чому.

Давайте розглянемо звичні для основної маси українських шукачів умови: урочище - поле, що неабияк затоптане, ореться або сінокісне, або лісова поляна. Досить великі відкриті простори. Рішення напрошується само собою - пошукова котушка великого діаметру. Хороший хід!

Повторимось, дива чекати не варто, але все таки практика показує, що іноді дуже серйозний результат дає використання великої котушки (від 15 дюймів діаметром) на місці, де до вас пройшлося багато народу, але майже все із стандартними котушками. Все ж з великою котушкою і пропуски при проводці практично зводяться нанівець, і глибина виявлення мети відчутно зростає.

Ложка дьогтю - куди ж без неї, на жаль, - котушки ці дуже специфічні. Для досягнення максимального ефекту потрібні відповідні умови пошуку, хоч би більш-менш рівна поверхня, украй низька кількість металевого сміття, відсутність заростей, трави, що підросла, і тому подібного. Крім того, чим більше діаметру котушки, тим сильніший вплив на стабільність роботи робить рівень мінералізації грунту. Загалом, єдиною котушкою, так би мовити, на кожен день, 15-дюймовому керму точно не бувати.

З котушкою малого діаметру - снайперкой - подібна ж історія, але з точністю до навпаки. Котушка малого діаметру (6-8 дюймів і менш) блискуче себе зарекомендувала на невеликій по площі ділянці, насиченому металломусором. Відкриті поля явно не для снайперки - замучишся махати з таким-то діаметром. Звичайно це місця, де колись стояли житлові або господарські будівлі, селянські двори і тому подібне, проводилися заходи, також фундаменти, що залишилися від будівель.

Чим менше діаметру пошукової котушки, тим менша кількість цілей потрапляє під неї одночасно, відповідно, небажані сміттєві цілі в набагато меншому ступені перекривають відгук від корисних цілей. Чим менше діаметру пошукової котушки, тим більше шансів зачепити серед великої кількості металевого сміття хорошу знахідку. Зрозуміло, що щодня це малятко теж не дуже-то поганяєш.

До чого ми прийшли?

Пропоную розглянути варіант, перевірений тисячами користувачів майже на усіх відомих моделях металошукачів, що реально покращує якість пошуку. Мова про котушки збільшеного діаметру (порівняно з штатними). Не плутати з котушками великого діаметру!

Найвідоміші і популярніші з них:

  • Котушка NEL Tornado 12х13"для Ace 150, 250, 350, Euro, 400;
  • Котушка NEL Storm 13х14"для Fisher F2/F4;
  • Катушкa NEL Storm 13х14" для Fisher F70/F75;
  • Котушка 13.5"x13" Nokta AF35 Black.

Насправді, у вищезазначених виробників величезний вибір котушок для будь-яких умов пошуку і завдань, але зараз ми говоримо про найпопулярніші і широко відоміші моделі. Діаметр 12-13 проти 9-11 дюймів більшості штатних котушок - це збільшення глибини виявлення, відповідно, дуже слабкі, ледве чутні, нерідко навіть без цифр VDI на дисплеї, відгуки від глибоких і дрібних цілей стають явними і такими, що абсолютно чітко ідентифікуються.

Тобто усі ті металеві об'єкти, над якими проскочили ваші попередники, оскільки прилад просто не зміг їх засікти через граничну глибину залягання або некоректно ідентифікував, - ваші. Сюди ж приплюсуємо зниження кількості білих плям, пропусків при проводці. З іншого боку, якщо шар металевою сміття йде не суцільним килимом, то і з такими умовами пошуку котушки збільшеного діаметру непогано справляються, природно, поступаючись снайперкам, але, проте, відпрацьовують прийнятно.

В результаті ми отримуємо ті самі пошукові котушки на кожен день, помітно перевершуючі стандартні котушки по глибині виявлення і площі покриття. Непоганий варіант для вибитих полів, чи не так?

←  Нові металошукачі Garrett Шукати в навушниках чи без?  →
Оставить комментарий

Пока нет комментариев.

captcha