Чи потрібен пінпоінтер для пошуку?

Чи потрібен пінпоінтер для пошуку?

Очевидно, подібне питання може виникнути лише у того, хто доки не дуже добре знайомий з практичними аспектами пошуку з металошукачем. Ну а людина великодосвідчена, що часто буває в полях з "прибором", і сама прекрасно розуміє, наскільки необхідною підмогою є для нього пінпойнтер.

Пінпоінтер - це мініатюрний металошукач, електронний пристрій, за допомогою якого можна локалізувати місцезнаходження навіть найдрібнішої цілі в грунті, стіні будинку, засипці горища з точністю до міліметра. Практично все сучасні пинпойнтеры мають ударо- і вологостійкий, а деякі і водонепроникний корпус. Як правило, також мають окрім звукового відгуку віброрежим, діодне підсвічування. У багатьох моделей настроюються такі параметри, як, наприклад, чутливість, є настроєння від перешкод грунту.

Найпростіші і недорогі піни мають мінімум регулювань, а у найбільш просунутих моделей є декілька режимів роботи, і привести у відповідність з умовами і завданнями пошуку там можна майже усі параметри. Скажімо, відносно свіжа модель пінпоінтеру Minelab PRO-FIND 35 навіть режимом дискримінації може похвалитися.

Ще невелике роз'яснення, щоб не було плутанини. Ймовірно, ви звернули увагу, що в інструкції до звичайних грунтових металошукачів вказано: мовляв, в цьому приладі є статичний режим точного визначення розташування мети в грунті, тобто пинпойнт.

Виникає закономірне для новачка питання: а навіщо ж тоді ще один окремий пін? Може, це маркетинговий хід продавців, щоб купували більше девайсів?

Пояснимо. Зазвичай металошукачі, за дуже, дуже рідкісним виключенням, при продажі комплектуються універсальними середньорозмірними пошуковими котушками 9-11 дюймів в діаметрі. При усіх незаперечних перевагах сучасних пошукових котушок є у них один некритичний, але все таки недолік. Йдеться про локалізацію мети, особливо дрібної, на зразок луски. Безглуздо заперечувати, що складний буває навіть з котушкою DD розміром 10-11 дюймів швидко і точно визначити точне розташування цілі пошуків в стінці або на дні викопаної ямки.

А що вже говорити про котушки більше! Та і для того, щоб засунути котушку в ямку, продзвонити стінки, потрібен додатковий час і сили на розширення цієї самої ямки. Вбудований режим пинпойнта в металошукачі, звичайно, допоможе вам більш-менш точно локалізувати мету ще до того, як ви потривожите грунт. Але якщо вам не вдасться викопати об'єкт з першого ж копка, що, швидше за все, і станеться, при подальшому підкопуванні ви запросто можете зачепити цінну знахідку лопатою, тим самим на порядок понизивши її колекційну цінність.

Варіантів, особливо для пошуковика, що не має великого досвіду, залишається мало. Відразу обкопати місце передбачуваного розташування об'єкту з дуже великим запасом і вивернути увесь цей кому на поверхню. Потім, розворушивши ком землі, акуратно намацати ціль і просіювати землю в руках, щоб витягнути знахідку. Скільки часу і сил на це піде?

А тепер давайте додамо реалістичності. Навесні або в сиру дощову погоду, коли навкруги сльота, викопаний нами кому землі - є шмат рідкого бруду, що просто розповзається. Погодьтеся, порпатися руками в такій рідоті - задоволення саме по собі нижче середнього і часу це віднімає дуже багато. І можна не сумніватися: години не пройде, як забруднишся по вуха. Чи зворотна ситуація: літо, тижнями вирує спека, і земля зсихається до стану каменю. Яка-небудь дуже дрібна ціль, лусочка або прикраса, опинилася в стінці ямки і вам доводиться вибивати її звідти. Якщо ще і грунт - глина, пострибаєте ви на лопаті і руки повідбиваєте - ой-ой-ой!

Але навіть якщо не розглядати подібний жесткач, просто для прикладу: ви використовуєте пошукову котушку самого ходового розміру, 11-13 дюймів в діаметрі. Нарешті чуєте довгожданий, правильний сигнал - прилад засік, припустимо, натільний хрестик невеликого розміру. Поки ви колупатиметеся в купі викопаної землі або ямці, намагаючись витягти здобич, ваші друзі встигнуть піти далеко, попутно вибиваючи артефакти, які могли б дістатися вам, не возися ви так довго з кожною ціллю.

Живих прикладів з практики повно, але, я так вважаю, досить і вищесказаного

Так що зовсім це не підступи маркетологів. Пінпойнтер може значно полегшити життя пошуковику.

Виявивши мету основним приладом, ви спокійно її обкопуєте, витягаєте грудку землі, а потім, переконавшись, що знахідка в нім, локалізуєте місцезнаходження мети носиком пина з точністю до міліметра. Завдяки пину дістаємо можливість швидко і акуратно витягнути об'єкт, уникнувши ризику пошкодити його лопатою і не втрачаючи купу часу і сил.

Хотілося б відмітити ось ще що. Коштує пін не так вже дорого, частенько дешевше за пошукові котушки. Будемо об'єктивні: більшість пошуковиків цілком можуть собі дозволити як мінімум бюджетний пінпоінтер.

←  Як стати шукачем скарбів 3 корисних поради по пошуку золота  →
Оставить комментарий

Пока нет комментариев.

captcha